ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення

Дата: 03.03.2026 08:29
Кількість переглядів: 112

щодо закриття діяльності Казарнянської філії Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області

 

І. Найменування організатора громадського обговорення –Суботцівська сільська рада Кропивницького району Кіровоградської області.

ІІ. Документи, винесені на громадське обговорення:

Проект рішення Суботцівської сільської ради  Про припинення діяльності відокремленого підрозділу Казарнянської філії Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області шляхом ліквідації.

Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України: Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 103-2 Бюджетного кодексу України: Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 25  Закону України «Про освіту»: Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:  Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

ІІІ. Соціальні групи населення, на які поширюватиметься дія документу - жителі с. Казарня та  Суботцівської сільської територіальної громади.

IV. Мета проведення громадського обговорення: врахування думки жителів с. Казарня та Суботцівської сільської територіальної громади щодо закриття Казарнянської філії Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Період реформ, розпочатий державою, поставив гостро питання реорганізації та ліквідації шкіл, що є результатом демографічної кризи. З кожним роком кількість учнів скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

   Навчальні заклади з низькою наповнюваністю класів є найбільш затратними установами у перерахунку на одного учня. Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу бюджетних коштів, альтернатива утримання таких навчальних закладів (оплату за енергоносії, природний газ, водопостачання, інші послуги, зарплату технічному персоналу) чи переведення дітей до спроможних навчальних закладів і забезпечення якісніших умов навчання завдяки вивільненим коштам.

Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена  на заробітну плату педагогічних працівників. 

У зв’язку з малою наповненістю класів комунальних закладів освіти є загроза втратити права громади на отримання освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічним працівникам закладів.

В такому випадку, бюджетне навантаження щодо оплати заробітної плати педагогам цих закладів буде покладене на місцевий бюджет, що призведе до мінімізації видатків на основні поточні потреби закладів (покращення матеріально-технічної бази тощо) і негативно вплине на забезпечення надання якісних освітніх послуг і забезпечення комфортного освітнього простору (середовища).

З метою збереження за закладами освіти високого коефіцієнту при розподілі освітньої субвенції, збереження робочих місць та рівня заробітних плат педагогічних працівників, є потреба провести заходи щодо трансформації (зміни) мережі закладів освіти згідно запропонованого проєкту рішення (додається).  

Крім того, заходи з оптимізації шкільної мережі дадуть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена, виключно, на заробітну плату педагогічних працівників, усі інші витрати здійснюються з місцевого бюджету. При наявності мізерної кількості школярів витрати на фінансування зростуть в двічі.

Наказом директора Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області від 02 вересня 2024 року № 74-К/ТР "Про призупинення освітньої діяльності Казарнянської філії Трепівського ліцею" освітню діяльність Казарнянської філії Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області з 02 вересня 2024 року призупинено та на даний час відсутня потреба в поновленні освітньої діяльності закладу.

Школярі Казарнянської філії Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області на даний час забезпечені безкоштовним підвезенням до Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області педагогічні працівники - працевлаштовані

Проаналізувавши перспективну мережу, на сьогодні єдиним оптимальним шляхом у вирішенні проблеми малокомплектності Казарнянської філії Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області є закриття даного закладу. У разі прийняття вищевказаного рішення школярі будуть забезпечені безкоштовним підвезенням до Трепівського ліцею Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області педагогічні працівники - працевлаштовані.

V. Формат проведення громадського обговорення: пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 27400, вул. Трудова 1-к, м. Знам’янка, (відділ освіти, молоді та спорту Суботцівської сільської ради).

 До участі в обговоренні запрошуються мешканці Суботцівської  територіальної громади у терміни з 03 березня 2026 року по 02 березня 2027 року включно.

 Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 27400, вул. Трудова 1-к, м. Знам’янка, (відділ освіти, молоді та спорту Суботцівської сільської ради)., електронна адреса: okmsssr@gmail.com

VI. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Бойчук Людмила Григорівна – заступник сільського голови Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Контактна особа – Максименко Валентина Петрівна, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області

VІІ. Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

  Після отримання висловлених пропозицій та проведення аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Суботцівської сільської ради та відділу освіти, молоді та спорту Суботцівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

З проектом рішення можна ознайомитися за поситанням: переглянути

 

.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь