ДОТАЦІЯ ВРХ, ОВЕЦЬ, КІЗ у 2025 році
(Постанова КМУ №918 від 16.08.2022 зі змінами від 10.12.2024 №1407)
Отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції.
Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від трьох до ста голів корів чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами: громадянами України, юридичними особами, засновниками яких є виключно фізичні особи - громадяни України;
На заявку накладається електронний підпис отримувача.
Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.
Бюджетні кошти надаються отримувачам у вигляді:
-для утримання корів кожну корову - у розмірі 7000 гривень на одну корову;
-для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на кожну голову - у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець;
Заявка подається через ДАР.
Укрдержфонд протягом десяти робочих днів з дня надходження заявки перевіряє подані заявки та відомості про отримувача, визначає обсяг бюджетних коштів за кожним отримувачем в межах бюджетних асигнувань.
У разі надходження до ДАР заявок на суму, що відповідає обсягу бюджетних коштів, подання заявок припиняється, про що оприлюднюється оголошення у Державному аграрному реєстрі.
У разі наявності залишку бюджетних коштів або надходження додаткових бюджетних коштів у поточному бюджетному періоді для фінансування напрямів, у Державному аграрному реєстрі оприлюднюється нове оголошення про початок та кінець прийому заявок.
Укрдержфонд через ДАР повідомляє отримувачу про погодження із зазначенням обсягу підтримки або відмову у погодженні поданої заявки із зазначенням причин відмови.
Протягом семи календарних днів з дати погодження заявки Укрдержфондом із зазначенням обсягу підтримки отримувач підписує додаток до договору з Укрдержфондом шляхом накладання електронного підпису.
Отримувач самостійно відстежує опрацювання своєї заявки через особистий електронний кабінет ДАР та своєчасно реагує на повідомлення у ньому щодо здійснення всіх необхідних дій для руху заявки, усунення недоліків та її затвердження.