Українці- нація героїв
Україна сьогодні переживає найбільше випробування в новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора.
Сучасна російсько-українська війна триває від 2014 року. Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму та відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат України в боротьбі за суверенітет і соборність.
Сьогодні, 29 серпня, День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Дату 29 серпня було обрано невипадково, оскільки її приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат. У 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни.
За офіційними даними, під час Іловайської операції (7-29 серпня 2014 року) і подальшого розстрілу в так званому “зеленому коридорі“ 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.
І хоча війна почалася 20 лютого 2014 – із захоплення росією Кримського півострова, перші жертви проросійського режиму в Україні, поклали свої життя за вибір бути вільними у січні 2014-го.
З тих пір і до сьогодні чи не щодня ми вшановуємо пам‘ять Героїв, які ціною своїх життів, до останнього, стояли на захисті незалежності нашої Держави.
Тисячі смертей з 2014 року. Тисячі особистих трагедій. Іловайськ, Донецький та Луганський аеропорти, Дебальцеве, Савур-Могила, Зеленопілля… З 24 лютого 2022 року кривавий агресор «повторив» свої злочини Маріуполем, Бучею, Харковом і тисячами інших міст і сіл нашої країни...
Боротьба продовжується. Найкращі сини і доньки України продовжують її ціною життів.
І, як і весь український народ, ми несемо на цій війні непоправні втрати.
Небесне воїнство Суботцівської сільської ради повниться іменами героїв новітньої історії України.
Своє життя на алтар ПЕРЕМОГИ, над підступною російською ордою, поклали кращі сини суботцівської землі: Роман Рикалов, Віктор Голий, Віктор Ярмошевич, Олександр Каплун, Віталій Лімборський, Вадим Могильда, Андрій Корчинський, Володимир Маляренко, Микола Стовба, Сергій Кононенко, Сергій Ворона, Сергій Павловський, Андрій Булгаз, Віктор Галуха, Дмитро Сметанка, Євгеній Івченко, Михайло Бабін, брати Сергій та Микола Сідорові, Віталій Булгаз, Антон Валєєв, Іван Герасимовський, Костянтин Халатін, Віктор Ковтунович, Артем Степаненко, Андрій Біловус, Ігор Саїтов, Володимир Смоляк, Андрій Шевченко, Олександр Щасливий, Богдан Діброва, Артем Марштупа, Володимир Олійник, Артем Новохацький, Сергій Рибаченко, Сергій Промахов, Ігор Фесенко, Денис Гоян, Олексій Кошеленко, Сергій Босий, Євген Дуденецький.
Не існує правильних слів, коли йдеться про втрату найдорожчої людини. Це зламані долі українських сімей. Бо ці хлопці і дівчата були для своїх рідних цілим Всесвітом.
На жаль, герої вмирають. Вони здобувають вічне життя і вічну славу, залишаються нашим духовним орієнтиром і прикладом для прийдешніх поколінь українців. Але їх більше немає для тих, кому вони потрібні живі. Схиляю голову і розділяю разом із близькими та рідними біль непоправної втрати.
Не Україна цю війну почала, але Україна її завершить- Перемогою.
Вічна слава загиблим у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України!
Символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України.
Квіти соняшника здавна вважали символом любові до Батьківщини. Коли сонце сідає за небокрай, сонях сумно опускає голівку - так і людина на чужині сумує за рідною землею. Як соняшник повертається за сонцем, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як сонце для соняшника - єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина - єдина та найвища цінність. Долучившись до майстер-класу ми з вами віддамо шану полеглим синам України.
Сьогодні працівники структурних підрозділів Суботцівської сільської ради взяли участь у тематичному заході присвяченому цьому пам’ятному дню та доєдналися до всеукраїнської акції та виготовили соняшники пам’яті.