Чи зобов’язані роботодавці звітувати перед державними органами про  працевлаштування осіб з інвалідністю?

Дата: 22.06.2023 11:34
Кількість переглядів: 54

 

 

Так, зобов’язані.

Для надання більш повної відповіді на запитання насамперед нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану,  та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю” внесено зміни до низки законів, у тому числі Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” (до статей 18-20).

Так, не змінюючи для роботодавців правову норму щодо 4-відсоткового нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, законодавець відмінив процедуру реєстрації роботодавців у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю. Також змінена норма щодо окремої звітності роботодавців до цього Фонду (форма звітності № 10-ПОІ) – роботодавці мають зазначати у формах звітності, що подаються до Пенсійного фонду України,  інформацію про створення робочих місць та зайнятість осіб з інвалідністю.

Процедурні питання подання звітності до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю були врегульовані Порядком подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 (із змінами). Постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 553 “Деякі питання організації працевлаштування осіб з інвалідністю” (набрала чинності 09 червня 2023 року, загальна інформація про постанову була розміщена на нашій сторінці 13 червня 2023 року), серед іншого було визнано таким, що втратив чинність, абзац 3 пункту 1 вказаної постанови № 70 (затверджував зазначений Порядок).

Тож наразі роботодавці мають зазначати інформацію про створення робочих місць та зайнятість осіб з інвалідністю у формі звітності, що подається до Пенсійного фонду України. Також роботодавці мають звітувати до Державної служби зайнятості за формою звітності № 3-ПН про вакансії, на які можуть бути прийняті особи з інвалідністю.

Форма звітності № 3-ПН та інші – на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/formy-zvitnosti

Ви роботодавець і у вас виникають питання сфери зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь