Чи може роботодавець стажувати безробітних на своїх робочих місцях?

Дата: 31.05.2023 13:47
Кількість переглядів: 36

 

Так, може.

Насамперед зазначимо, що відповідно до підпункту 14 пункту 10 Порядкунадання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237, консультант по роботі з роботодавцями забезпечує надання роботодавцям соціальних послуг, у тому числі, підбір та направлення зареєстрованих безробітних для проходження навчання шляхом стажування у роботодавця.

Відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24березня 2023 року № 264, професійне навчання безробітних здійснюється на підставі сертифікату, який, серед іншого, дає право на навчання шляхом стажування в роботодавця.

Роботодавець має право проводити шляхом співбесіди або тестування попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці (на виробництві) шляхом стажування перед отриманням ними сертифікатів на навчання.

Строк стажування безробітних визначається індивідуальною програмою стажування і становить від 24 до 160 годин.

Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм Порядкупрофесійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.Попередній матеріал був розміщений на сторінціКіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 22 травня  2023 року https://is.gd/P4KKMk

З іншою інформацією щодо профнавчання безробітних можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятостіhttps://is.gd/mmu25t

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB  Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kirКіровоградський обласний центр зайнятості

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь