Увага суб’єктів господарювання та фізичних осіб, що займаються сільським господарством та бджолярів!!!

Дата: 27.02.2023 14:39
Кількість переглядів: 173

Фото без опису

Суботцівська сільська рада звертає увагу сільгоспвиробників на те, що відповідно Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин зобов’язані за 3 доби до початку обробки рослин попереджати пасічників,  через засоби масової інформації про  дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Щоб запобігти отруєнню бджіл, необхідно використовувати малотоксичні для них препарати та правильно вибирати час і період обробки поля. Правильно вибраний період обробки − це найважливіша умова, оскільки бджоли збирають нектар сезонно. При тому літають вони тільки вдень при теплій сонячній погоді, коли температура повітря не нижче +10оС. Тому для обробки посівів краще вибирати вечірній час, що дозволить запобігти контакту бджіл зі шкідливими препаратами.

Керуючись вимогами чинного законодавства, сільгоспвиробники при обробці полів мають дотримуватися запобіжних заходів та враховувати такі фактори, як:

  • швидкість руху повітря ;
  • заборона обробки пестицидами садів, ягідників, полів в період цвітіння;
  • обробки слід проводити у період відсутності активного льоту бджіл, краще у ранкові або вечірні години;
  • використання препаратів, які мають резистентні (відлякуючі) властивості.

Пасічникам необхідно пам’ятати, що значна відповідальність за отруєння бджіл належить на сільгоспвиробникові, а  й на  власникові пасіки. Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих держадміністраціях або сільських, селищних, міських радах. Кочівля бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно-санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення пасік на ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою. З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку повинен видаватися ветеринарно-санітарний паспорт. У ньому повинні бути відображені характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична ситуація, дані лабораторних досліджень та результати проведених лікувально-профілактичних заходів. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл з вулика.

Суботцівська сільська рада закликає сільгоспвиробників та пасічників дотримуватися законодавства та проявляти взаємоповагу один до одного.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь