Для отримання соціальних виплат із 1 січня 2023 року деяким пільговикам необхідно подати заяву та документи

Дата: 20.12.2022 10:45
Кількість переглядів: 174

 


 

З 1 січня 2023 року деяким пільговикам можуть припинити окремі соціальні виплати. До таких належать ВПО, особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, особи, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю які не проживають у місцях активних бойових дій.  Тому їм необхідно переоформити документи для виплати державної соціальної допомоги. 

Необхідність переоформлення виплати державної соціальної допомоги пов’язана із запровадженням нових підходів до надання державної соціальної допомоги та пільг під час воєнного стану. Їх затверджено постановою Уряду України від 15 листопад 2022 року № 1320.

Тому особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю необхідно переоформити документи на виплату державної соціальної допомоги.
«Раніше, якщо такі особи пропускали строк переогляду для підтвердження групи інвалідності, виплата відповідних видів допомоги не зупинялася на період введення воєнного стану та 1 місяця після його припинення чи скасування. Тепер відсутність результатів медкомісії та підтвердження групи інвалідності буде вважатися підставою для припинення відповідних виплат».

Строк раніше призначеної державної допомоги автоматично продовжується лише особам, які проживають на території громад, включених до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). У разі виключення відповідної громади із Переліку, виплата продовжується у поточному та наступному місяці після такого виключення.
Особам, які не проживають на території громад із наведеного вище переліку, виплата без подання заяв продовжується до 31 грудня 2022 року (включно).
Просимо звернути увагу, що до запроваджених змін передбачалося автоматичне продовження (без подання заяв) окремих виплат та пільг на період дії та одного місяця після його припинення/скасування для всіх отримувачів державних допомог незалежно від місця їх проживання.

Органи соціального захисту населення зобов’язані поінформувати пільговиків та одержувачів допомоги про припинення виплат/пільг. Для цього вони надсилають повідомлення поштою/електронною поштою/засобами мобільного зв’язку та роз’яснюють необхідність звернення з 1 січня 2023 року для продовження виплат/пільг.

Отже, особам, які отримували виплати державних допомог автоматично під час воєнного стану та наразі проживають за межами громад, включених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), для продовження виплат необхідно з 1 січня 2023 року подати заяву про призначення державної допомоги.
У разі самостійного звернення отримувача допомоги до органів соціального захисту населення із заявою та необхідними документами для проведення перерахунку, такий орган визначає право на отримання допомоги і проводить перерахунок. Перерахунок пільг проводиться органами Пенсійного фонду після 1 січня 2023 року за зверненням із необхідними документами.

При цьому виплачені під час воєнного стану кошти до моменту подання нових заяви та документів, не підлягають поверненню.

Вказані зміни стосуються таких видів державної соціальної допомоги та пільг:
• державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
• допомога на дітей одиноким матерям;
• допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
• допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
• щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
• тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
• тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
• допомога на проживання ВПО;
• державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
• державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
• пільги, які було призначено раніше.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь