РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ОБСТЕЖЕНЬ ТА ҐРУНТОВИХ РОЗКОПОК

Дата: 29.11.2022 13:33
Кількість переглядів: 142

З метою прогнозу розвитку шкідників в наступному році у період з 12 вересня по 13 жовтня 2022 року спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Кіровоградщини провели осінні обстеження, зокрема ґрунтові розкопки, полів, садів, лісосмуг, неорних земель та інших сільськогосподарських угідь на виявлення їх зараження шкідливими організмами у господарствах області усіх форм власності. За результатами виявлено достатній зимуючий запас, різноманітний видовий склад та добрий фізіологічний стан шкідників.

Найбільш розповсюдженим шкідником на обстежених полях є дротяники і несправжні дротяники, якими заселено 29 % обстеженої площі з середньою чисельністю 0,8 екз. на м2. Найбільша чисельність личинок шкідників – 1,3-2,5 екз. на м2 – відмічена в Кропивницькому районі, 1 екз. на м– в Новоукраїнському та Голованівському районах.

На другому місці по виявленню у вибірках є гусениці озимої совки. Ними заселено 25 % обстеженої площі. Середня чисельність шкідника становить 0,6 екз. на м2. Найбільша кількість совок відмічалась в Кропивницькому районі – 1,8 екз. на м2. Коефіцієнт заселення становить 0,15, що вказує на слабку заселеність посівів та низьку чисельність совок.

Личинками хлібних жуків заселено 18 % обстеженої площі, середня чисельність личинок – 0,7, максимально – 1,5 екз. на м2, личинки ІІ-го року складають 30%. Найбільша чисельність шкідника нараховувалася в Голованівському районі – 2, Олександрійському районі – 1-3 екз. на м2.

Цього року личинки хрущів спостерігалися лише в сівозмінах Олександрійського району в кількості 0,8-1,2 екз. на мта Кропивницького району 1 екз. на 16 % обстежених в області площ.

Лялечки і гусениці бавовникової та інших листогризучих совок виявлені на 9 % обстежених площ в середній чисельності 0,5 екз. на м2.

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь