Знам'янський РЕМ ПАТ "Кіровоградобленерго" інформує!

Дата: 18.10.2023 10:20
Кількість переглядів: 227

Знам’ янський район електричних мереж ПрАТ «Кіровоградобленерго» звертає  увагу на необхідність дотримання правил безпеки під час сільськогосподарських робіт та перебування в охоронних зонах ліній електропередачі і на прилеглих до них територіях. 

Потрібно пам’ятати, що згідно із нормативними документами уздовж повітряних ліній електропередачі встановлюються охоронні зони у вигляді земельних ділянок та повітряного простору, що обмежені вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань, котра визначається класом напруги ліній.

Так, для повітряних ліній напругою до 1 кВ ця відстань становить 2 метри, для ПЛ до 20 кВ - 10 метрів, для ПЛ-35 кВ -15 метрів, для ПЛ-110 кВ - 20 метрів, для ПЛ-150/220 кВ - 25 метрів, для ПЛ-330 кВ - ЗО метрів, для ПЛ-750 кВ - 40 метрів.

В охоронних зонах ліній електропередачі:

  • суворо забороняється розпалювати вогнища, спалювати стерню та пожнивні рештки;
  • для отримання необхідних рекомендацій щодо безпечної роботи сільськогосподарської техніки своєчасно попереджати власника ЛЕП про початок збирання врожаю;
  • має бути забезпечений посилений контроль за дотриманням правші пожежної безпеки;
  • забороняється складати в скирти та стоги сухі корми та влаштовувати звалища.

Питання дотримання згаданих правил набуває особливої актуальності під час оранки, посівної кампанії, коли використовується сільськогосподарська техніка, висота якої може сягати більше 4,5 метрів.

З урахуванням можливих різноманітних надбудов, висувних та підйомних пристосувань - їх висота може збільшитись ще на декілька метрів. Роботи з застосуванням такої техніки повинні виконуватись в межах охоронних зон ЛЕП виключно з письмової згоди та в присутності представника енергопідприємства, у власності якого перебувають дані мережі.

Окрім того, переїзди з одного місця проведення сільгоспробіт на інше під проводами діючої повітряної ЛЕП необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів, тобто ближче до опори.

Нагадуємо, що нормована відстань від землі до проводів повітряних ліній електропередавання в місці найбільшого їх провисання в ненаселеній місцевості становить 6 метрів.

Серйозну небезпеку, що виникає в охоронних зонах також несуть низові пожежі. Власники (орендарі) земельних ділянок палять стерню, солому та інші сільськогосподарські залишки, що окрім завдання шкоди довкіллю, призводить до аварійних відключень ліній електропередачі та знеструмлення споживачів, оскільки дим та вогонь є напівпровідниками!

ПрАТ «Кіровоградобленерго» наголошує, що нехтування «Правилами охорони електричних мереж» під час проведення польових робіт створює підгрунтя для виникнення аварійних ситуацій, наслідком яких може бути ураження електричним струмом як працівників сільгосппідприємств, так і сторонніх осіб, пошкодження вартісної техніки, довготривале знеструмлення цілих населених пунктів.

Нагадуємо, що за порушення вимог вищезгаданих правил законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

З питань, пов’язаних із отриманням погоджень на початок робіт в межах охоронних зон ЛЕП, звертатися в Знам’янський РЕМ.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь