ГМО СОРТИ. ЧИ ВАРТО РИЗИКУВАТИ?

Дата: 10.08.2022 14:32
Кількість переглядів: 1159

Фото без опису

 

Починаючи з кінцяминулогостоліття ГМО активно застосовується в сільськомугосподарстві. Найбільшіплощівирощування ГМО культур в США, Бразилії, Аргентині, Канаді, Індії та Китаї. Європейські ж країниставляться до ГМО дещо з острахом та застереженням.

Генетичномодифікованийорганізм (ГМО) – цеживийорганізм, генотип якогобулозміненоштучним шляхом за допомогоюновихметодівгенноїінженерії. Основна мета застосування ГМО в сільськомугосподарстві – збільшенняурожайності, відповіднопродуктівхарчування, забезпеченнястійкості до шкідників, гербіцидів і абіотичнихфакторів, покращенняякостіпродукції та уникнення голоду мільярдів людей.

На сьогодні про ГМО більшепитань, ніжвідповідей. Тривалий час різнимикраїнамипроводятьсядослідження та моніторингищодовпливу ГМО, протенаразіпроцестриває і остаточнівисновкищодобезпечності ГМО щепопереду.

Вартозазначити, щобільшістькраїн-партнерів (понад 130 держав світу) категорично обмежиливвезення та використання ГМО. Причиною є побоюваннящодоїхньоговпливуназдоров'ялюдини та навколишнєприроднесередовище.

Україна за результатами 2019-2020 маркетингового року в сукупності за обсягомекспортувсіхзернових культур стала другим експортером в світіпісля США, протемалимісцевипадкиповернення ГМО продукції з країн-імпортерів до постачальниківпродукції з України. Такікомпаніїпотрапилив так званий «чорний список» як суб’єкти, які не виконуютьумовиконтрактів, щозагаломвпливає на іміджУкраїни.

Враховуючивідсутністьзареєстрованих ГМО сортіврослин в Україні на даний час їхвикористання ЗАБОРОНЕНЕ. Тому нашим головнимзавданням є дотриманнявимог як вітчизняногозаконодавства, так і вимогкраїн-імпортерів.

Основнікультури, сортиякихстворені за допомогою ГМО – кукурудза, пшениця, соя, буряк та ріпак. Незабаромрозпочнетьсяпосівнакампаніяозимих культур, у тому числіріпаку. Тому на часіпитаннявиборунасіння. Як же убезпечити себе відкупівлі на посів ГМО сорту?

По-перше, треба пересвідчитись у наявностісертифіката про сортовіякостінасіння, якийвидається при умові, що сорт занесений до Реєструсортіврослин, придатних для поширення в Україні, та відповідаєсортовимякостям.

По-друге, сертифікат про посівніякостінасіння таких культур як кукурудза, пшениця, соя, ріпак, буряквидаютьсялише за умовиперевірки такого насіння на вміст ГМО (протокол випробувань).

Данідокументи на вимогупокупцязобов’язанийнадативиробник/постачальник (посередник), якийреалізуєпосівнийматеріал.

З метою виконаннянаціональнихзаконів та підтриманняіміджуУкраїни в світі як добросовісного партнера будьмосвідомими у використані ГМО сортіврослин!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь