Антифейки про вакцинацію від COVID-19 (Частина 4)

Дата: 17.11.2021 09:31
Кількість переглядів: 322

1. Фейк: Вакцина AstraZenсa/Covishield спричиняє анафілактичний шок.

Факт: Висновок Комітету з оцінки ризиків фармакологічного нагляду Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) заявляє, що аналіз даних не виявив зв’язку між вакциною та алергічною реакцією у більшості випадків. 

Проте водночас ЕМА зазначає, що анафілаксія — відомий побічний ефект, який зрідка може проявитися після щеплення, і він враховується після розгортання вакцинації AstraZenсa/Covishield як можливий.

 

2. Фейк: Вакцина AstraZeneca створена з використанням клітин абортованих плодів

Факт: Для розробки вакцини AstraZeneca і справді використовували клітинну лінію HEK 293, яка походить від плоду, абортованого в Нідерландах у 1973 році. Відтоді ці ембріональні клітини продовжують розмножувати та використовувати у різних дослідженнях. 

Проте, ту вагітність перервали не з науковою метою. Сама вакцина не містить таких клітин. Тим більше ніхто спеціально не робить абортів, щоб отримати клітини ембріонів для створення вакцини.

 

3. Фейк: В інтернеті з'явився “калькулятор” черги на вакцинацію проти COVID-19, який став популярним серед населення. Він прораховує наявні темпи вакцинації та “прогнозує” щеплення людей не з груп ризику не раніше 2040 року

Факт: Некоректно використовувати дані кількості щеплених на старті вакцинації. Адже кампанія з імунізації проти COVID-19 в Україні розгортається поетапно, відповідно до наявної кількості вакцин в країні. Наразі в пунктах щеплень та мобільними бригадами вакцинують медичний персонал, соцпрацівників і військових. З надходженням нових партій вакцин збільшуватиметься кількість пунктів щеплень та мобільних бригад, відповідно зростатимуть темпи імунізації, а також розпочнеться вакцинація інших категорій населення. 

 

4. Міф:  Відео з вакцинацією публічних осіб проти COVID-19 підроблені

Факт: Мережею поширюється міф, що щеплення публічних осіб на камеру - це підробка. Одним з “доказів” цього стало відео, на якому показують шприц із голкою, що ховається. Нібито саме такі шприци використовують, щоб створити ілюзію того, як високопосадовцям уводять вакцину. Насправді це просто спеціальні шприци з автоматичною системою безпеки, голка яких після використання автоматично ховається у поршень шприца, щоб їх не можна було застосовувати повторно і щоб ними не можна було випадково вколотися та інфікуватися. Такими шприцами робили щеплення проти COVID-19 у Великій Британії. До того ж вакцинація публічних осіб проти COVID-19 часто відбувається у прямому ефірі в присутності операторів та журналістів. Вони можуть засвідчити, що використовуються справжні шприци та вакцина.

 

5. Міф: Щеплення другою дозою вакцини AstraZeneca відклали на 12 тижнів, через те що в Україні бракує вакцини

Факт: За результатами чотирьох досліджень, опублікованих у медичному журналі The Lancet в березні цього року, ефективність вакцини AstraZeneca  після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше, зростала до 81,3%. Тому Міністерство охорони здоров'я України схвалило рекомендації збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь